Ki vagyok én?

Az Ön lelki egészsége szolgálatában

Ahogy weboldalam címe is elárulja Lorencsics Krisztina vagyok. Szeretnék bemutatkozni Önöknek, bemutatni eddig pályám, hogy megkönnyítsem a választást, a kapcsolatfelvételt.

Hol és hogy' is kezdődött?

Alapdiplomám kézhezvételét megelőzően, 1996 októberétől önkéntesként, majd 1997 februárjától a Zala Megyei Kórház (ma Szent Rafael kórház) Pszichiátriai Osztályán dolgoztam szocioterapeutaként.

Munkám során mindig előnyt élvezett a művészet bármely ágának közvetítésével végzett terápiás tevékenység, így nem is volt kérdéses, hogy feletteseim támogatása és facilitálása mellett jelentkezem a Magyarországon elsőként induló művészetterapeuta posztgraduális képzésre. Ebben az időben mindössze négy egyetemen képeztek művészetterapeutákat a világon! Nagyon sokat köszönhettem ekkor már többedszerre a Pécsi Tudományegyetemnek, tanáraimnak csakúgy, mint főállású munkahelyemnek, ottani kollégáimnak. Nélkülük nem jutottam volna olyan, tankönyvből soha el nem sajátítható ismertekhez, melyek a mai napig fontos "szamárvezetők" munkám során. A művészeti és orvosi kar közös képzésén művészetterapeuta egyetemi képesítést 2006-ban szereztem meg, míg a kórházban 2012 nyaráig dolgoztam, mint terapeuta, művészetterapeuta. Ekkor váltottam. Rövid időre egy bentlakásos pszichiátriai otthonba mentem dolgozni. Időközben szociális alapvizsgát tettem, szintén a PTE-n, majd ezt követően szakvizsgát, a fogyatékosok rehabilitációja terén.

2014. októberétől 2023. októberéig a nagykanizsai Kanizsai Dorottya kórház Pszichiátriai osztályán dolgoztam terapeutaként. Természetesen a tanulás nem áll meg sohasem, így 2016-ban elvégeztem a Dr. Analfai Márta által kidolgozott és a LEA által szervezett "Lelki Egészségvédelem és Személyiségfejlesztés Katarzis Komplex Művészetterápia Módszerével" egy éves képzést, mely más -kissé spirituális-, megközelítéssel dolgozik, mint az analitikus szemléletű pécsi egyetem, így a kettő remekül kiegészíti egymást, hiszen hiszek a holisztikus gyógyításban.

Míg főállású munkahelyeimen felnőttekkel foglalkoztam a pszichopatológia minden ágából, addig az élet úgy hozta, hogy vállalkozóként 2001 óta legfőképp gyermekekkel és serdülőkkel kapcsolatos problémákkal keresnek/kerestek fel a segítséget várók. Így idővel elkezdtem az ilyen irányú tanulást is. A Vadaskert Alapítvány képzései, továbbképzései közül gyakorlatilag mindegyiket elvégeztem. Így specifikusan az ADHD, Asperger, Autizmus, viselkedészavar, szorongás, óvódás korúak, kisiskolások, és serdülők stb. számára nyújtható segítség professzionálisabbá tételének érdekében meghirdetetteket. De nem maradhatott ki a külön ággá szakosodott meseterápia sem.

Az irodalom, azaz biblioterápia életem mindennapi részét képezi, hiszen én is írok (és természetesen olvasok :D ) valamint korábban ez a diszciplína nem volt önálló, a művészetterápia részeként kezelte a szakma is.

Időközben egyre többen fordultak hozzám gyász, tárgyvesztés problémájával, és úgy éreztem szakmai tudásom erősen hézagos ezen a területen, ezért 2024 februárjában elvégeztem a Napfogyatkozás Egyesület által szervezett Gyászcsoportok vezetésének gyakorlata képzését, valamint a Gyász lélektana továbbképzést. Terveim között szerepel tovább mélyíteni ismereteimet ezen a területen is.

Szintén 2024-ben végeztem Dr. Harkácsi Judit MOZAIK -szorongásoldó gyerekcsoport vezetésének elmélete és gyakorlata 6-9 éves korosztály számára képzésén, mely során egy komplex, mozgás-imagináció-képzőművészetterápia-meseterápiás elemeket magába foglaló 10 alkalmas csoport vezetésének metodikáját, annak pszichológiai hátterét sajátíthattam el, egészíthettem ki korábbi terápiás repertoáromat.

Szoros szakmai kapcsolatban állok civil szervezetekkel (pl. Autista Sérültekért Zalában Alapítvány, Zalai Falvakért Egyesület stb.), ahol a sérültek mellett egészséges felnőttekkel is együtt dolgozom az önismeret, személyiségfejlődés céljáért.

Képződésem nem áll meg sohasem - jelenleg is tanulok- ahogy érdeklődésem sem annak érdekében, hogy a hozzám fordulók számára a legjobb segítséget tudjam nyújtani.

Bár úgy gondolom, a személyes kontaktust nem pótolhatja semmi, tapasztalatok révén beláttam, vannak esetek, helyzetek, mikor kompromisszumokat kell kötnünk, ezért 2021 óta online is lehetőség van konzultációra, mellyel egyre többen élnek, így földrajzilag igencsak kiszélesedett a klientúrám.

A 2022/23-as tanévtől a PTE ETK karának Ergoterapeuta képzésében óraadóként a Terápiás eljárások tantárgy oktatója vagyok.

2023. októbere óta főállású vállalkozóként látom el a hozzám forduló magánszemélyeket.

Fontos megemlítenem, hogy munkámat pszichiáteri és klinikai szakpszichológusi szupervíziós szupportálás mellett végzem, azaz az elakadások, kérdések során lehetőségem van a szakmai kompetenciámat túllépő helyzet megoldása érdekében a fenti szakemberek valamelyikéhez fordulni, hogy a velem kapcsolatba lépő segítségkérőt, ne érje szakmailag hátrány, ahogy azt a szakma szigorú szabályai is előírják minden segítő szakmában dolgozó szakember számára. Ha a munka során úgy ítéljük meg, család és párterapeuta szakemberhez is tudom Önt, Önöket delegálni. Hiszen ebben a kapcsolatban ÖN a legfontosabb! Történik mindez az Ön, vagy gyermeke személyének titokban tartása mellett!

Tevékenységem szakmakódja: 869007 Mentál-egészségügyi ellátás (nem egészségügyi szolgáltatásként)

Amennyiben úgy érzi, segítségére lehetek, várom megkeresését!

© 2021 Lorencsics Krisztina művészetterapeuta, rehabilitációs szakember
8900 Zalaegerszeg, Ady u. 31. I/14. 

Tevékenységem szakmakódja: 869007 Mentál-egészségügyi ellátás (nem egészségügyi szolgáltatásként)

Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el